• oblasti
  • město
  • termín
Lekce z muzikoterapie a jejího využití v sociálních službách
Kód: 241.18.M251.008.01
05.03.18
Brno
8 h
Lektor
Mgr. Jan Rybka

Na vysoké škole vystudoval magisterský obor Pedagogika volného času a dále programy Muzikoterapie a Speciální pedagogika. Ve své praxi se zabývá muzikoterapeutickými programy a obecně využitím hudby u lidí s handicapem. Klade důraz na hudbu živou, ať již v aktivní či prožitkové formě. Hudbě, koncertování i nahrávání se aktivně věnuje i ve svém volném čase jako kytarista a člen amatérské rockové skupiny "Stopangin".

Co mi kurz přinese?
Seznámíte se s teoretickými východisky muzikoterapie a se všemi možnostmi jejího využití při práci s klienty. Poznáte příklady hudebních nástrojů s přirozeným laděním a příklady hudebně pohybových aktivit. Naučíte se možnostem využití receptivní muzikoterapie zejména u imobilních klientů se zdravotním a mentálním (kombinovaným či přidruženým) postižením.
Anotace kurzu
Využití hudby v pomoci lidem je známé již od starověku. Jednodenní kurz seznamuje s problematikou muzikoterapie a možnostmi jejího využití při volnočasových a zájmových aktivitách u klientů sociálních služeb. Svým účastníkům poskytuje základní přehled o problematice, vymezení kompetencí, principů a rizik při využití muzikoterapie. Účastníci kurzu se zážitkovou formou seznámí s jednotlivými muzikoterapeutickými postupy a s jejich využitím při práci s klienty. Pomocí praktických ukázek a nácviku se účastníci kurzu seznámí s příklady hudebních nástrojů s přirozeným laděním (bubny a další perkuse, tibetské mísy, gongy apod.), s významem pohybu při hudbě v muzikoterapeutickém kontextu, se zásadami práce s dechem i s významem písně v muzikoterapii. Celý kurz je doplňován praktickými příklady a ukázkami a klade důraz na kompetence jednotlivých pracovníků při provádění muzikoterapie.

Maximální počet účastníků: 20 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách.
Přednášky

05.03.18 08:30 - 15:00
Lekce z muzikoterapie a jejího využití v sociálních službách

Lekce z muzikoterapie a jejího využití v sociálních službách
05.03.18
Marlin s.r.o., Křenová 52, 602 00 Brno
1 190,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 15

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím